Søg
Menu
Klik for at se alle billeder (4)
EsbjergVis på kort
Det får duBeskrivelseBetingelser

Forårsfællessang med Phillip Faber i Esbjerg

Tag med, når vi sammen med Phillip Faber synger foråret ind 13. maj 2025.
Tag med til forårsfællessang i Esbjerg Park, når vi sammen med den folkekære dirigent og TV-vært Phillip Faber synger foråret ind i maj måned. Sammen løfter vi stemningen til nye højder med enestående fællessang fra den danske sangskat i prægtige omgivelser, når Esbjerg Park danner rammen for en musikalsk aften. Undervejs skal vi bl.a. synge os gennem smukke årstidssange som Den blå anemone og Lyse nætter. Lad tonerne og harmonierne fylde Esbjerg Park og glæd jer til en vidunderlig musikalsk aften.

3 gode grunde til at tage med:
  • En uforglemmelig musikalsk oplevelse 
  • Sangglæde for alle deltagende 
  • Esbjerg Park er lokation for det stemningsfulde arrangement

philipfaber1
 

Prisen er pr. person og inkluderer:

  • 1 stk. entrébillet til Forårsfællessang med Phillip Faber i Esbjerg Park

Fællessang i Esbjerg Park

Tag med til forårsfællessang i Esbjerg Park og oplev, hvordan musikken samler os alle i én stemningsfyldt stund. Giv dig selv (og måske en kær ven) denne gave af fællesskab og sangglæde – for aftener som disse husker man længe. I kan se frem til 70 minutters livsglæde og musikalsk forløsning, når Phillip Faber på vidunderlig vis leder os igennem aftenen.


Betingelser:

  • Arrangementet afvikles tirsdag 13. maj 2025, kl. 19.00 i Esbjerg Park.
  • Dørene åbner kl. 18.00.
  • Adresse: Storgade 200, 6700 Esbjerg
  • Koncerten varer i 70 minutter.
  • Der er tale om unummererede pladser.
  • Når I har foretaget jeres køb, skal I ikke foretage jer yderligere. Medbring blot jeres værdibevis ved ankomst til arrangementet.
  • Vær venligst opmærksom på, at købet ikke kan fortrydes. Vi henviser til vores returpolitik, som du finder her.
  •  Avisfordele.dk er kun formidler af dette tilbud.

Find på kortet